Umírání sociální demokracie za bílého dne

Dopis na rozloučenou člena ČSSD, který vystoupil ze strany.

Sociální demokracii se pomalu, ale jistě vytrácí členská základna. Někde po jednotlivcích, jinde po celých skupinách. Je to jako když těžce zraněný pacient krvácí a nikdo se nesnaží jeho ránu obvázat. Každý odcházející člen je onou pověstnou kapkou krve, o kterou strana přichází a konec je stále blíž. Což ovšem stávající vedení ČSSD zřejmě nezajímá. Protože jinak by dávno odešli z vlády, složili stranické funkce a nechali sociální demokracii opět se nadechnout. Zde je dopis "na rozloučenou"

10. prosince 2020 Věc- ukončení členství v ČSSD

Vážené přítelkyně, vážení přátelé,

Před zhruba 10. lety jsem do ČSSD vstoupil s přesvědčením, že tato politika, tato strana má srovnané idee a umí vést tuto zemi stejně jako všechny tenkrát získané kraje.

Po mnoha letech, kdy jsem viděl sílu naší strany, poté, co ji z nuly vytáhl na světlo politické Ing. Miloš Zeman, a poté, co ji vedl za mého prvního zastupování občanů Pardubického kraje Ing. Jiří Paroubek, se politika této tradiční strany velmi změnila a to k nebetyčným problémům ( Valachová, Maláčová, Sobotka a další – z nichž někteří doslova pozuráželi tradiční voliče ČSSD, tak jak v 19. století strana vznikla). Řeknu to takto: zatím co se na krajích budovalo a intenzivně pracovalo ve prospěch voličů ČSSD, ale také ostatních, se v centrální politice dělaly přešlapovat, ba přímo problémy až průsery- promiňte mi to slovo. Komunikace představitelů ČSSD vůči strukturám EU je proti zájmům lidu této země a mnohdy hraničí až s velezradou. Pak sedět v zastupitelstvu Města Svitav, mluvit s kolegy, s kamarády a pacienty mi přinášelo bolest a zmar. Nelze obhajovat politiku, se kterou se neztotožňujete, ba ji přímo odsuzujete, protože z EU se stal nový SSSR. Musím nechtě napsat, že jsem vstupoval za velmi příznivých podmínek do jiné ČSSD, sebevědomé, vedoucí strany, s opravdovým lídrem- můžeme mu leccos vytýkat, ale vedl stranu správným směrem a nedělal ubohé kompromisy podle zrovna vlajících praporův Bruselu či na Hradě. Dnešní ČSSD je beztvará, slizká hmota, statující vedle zlodějů a nýmandů z ANO 2011 a podepírající tuto slizkou hmotu a vládu již vlastně druhé volební období, nechává se vykrádat, nebojuje, nemá lídra. Ani v prvním souznění s ANO 2011 nehrála první housle, nechala si sebrat ministerstvo financí a dobré nápady. Jednatelé za ČSSD byli a jsou neuvěřitelní nýmandi,kteří kazí práci našich starostů a hejtmanů, činovníků na těch nižších úrovních, kteří ještě mají srdce pravého sociálního demokrata a dělají vše, aby se lid měl dobře.

V současné situaci jsem na tom jako Jaroslav Foldyna. Mám rád „starou“ ČSSD, ale nevidím na konci tohoto tunelu politiky na vrcholných místech žádné rozumné světlo/řešení, takže odstupuji z místa zastupitele Města Svitav- dopis odevzdán, vedením města přijat- a hodlám po ukončení roku 2020 vystoupit z ČSSD a už se do jakékoliv politiky nehodlám zapojit bez záruk, že co se slíbí, se taky splní a nebude se z toho stále kamsi uhýbat. Přeji Vám všem, abyste to vedení v Praze vyházeli, změnili radikálně politiku a jen tak se udrželi v Poslanecké sněmovně, dostali se do Senátu a do Evropského parlamentu, protože typická ČSSD, tak jaké kdysi byla, strašně mocbude v současné politice chybět.

(Kráceno z důvodů ochranny osobních údajů pisatele.)